Blog fotografky 

Miluji svou práci, lidi a příběhy. A proto jsem se rozhodla založit tento Blog. Nebude to ale jen můj blog. Já mu udávám jen směr. Bude o ženách, které při své práci fotografky poznávám. Jsou to krásné inspirativní bytosti a myslím si, že nám všem, mají co předat. 

Všem jsem položila stejné otázky a myslím si, že žádná z nich neodpoví stejně. 

Přeji krásné čtení.


Věra Tautová

31.05.2021

Jednoznačně jsem hlavně maminka dvou skvělých kluků. Jinak jsem člověk, kterého těší šířit kolem sebe dobrou náladu a těší mě všechny činnosti, které dělám - i v tom, co je pro mnohé povinnost si najdu důvod, proč to dělám ráda.

Jiří Pavlis

27.05.2021

Býval to hezký kluk (prý). Dnes už stařík se všemi vrtochy, který se moc nesmířil s tím, že mu prchají taková ta léta, kdy se vrhá do všeho po hlavě a život ho fackuje ze všech stran. Říkaj mi dnes odpočívej, zastav se, už nejsi rozjetý vlak, ale já si myslím a hlavně vidím a cítím, že nějak mě ten...

Nic se neděje náhodou. S Drahuškou jsme tak trochu kolegyňky. Ne každý to ví, ale krom portrétní fotografky jsem také už 14 let hlavní účetní v jedné menší společnosti s bandou prima lidí a Drahuška je jednou z nich. A protože je taky průvodkyně, tak slovo dalo slovo a vyrazily jsme spolu do pražských uliček hledat nová místa na focení....

Je úžasné, jak je každé focení úplně jiné. Každá z mých klientek je naprosto jiná. Každá je svá, svým vlastním způsobem a tím je také jedinečná a originální! A právě proto se i já snažím ke každé klientce přistupovat individuálně a sestavit jí focení přímo jí šité na míru.

S Marcelkou jsme se poprvé viděly na konzultační schůzce, kterou mám vždy před každým focením. Domlouváme na ní vše potřebné (pro jaké účely jsou fotky určeny, make-up, úpravu vlasů a místa, kde se bude fotit). Znovu jsme se setkaly až v její den D.

S Gertičkou jsme si psaly docela dlouho, než se naše cesty skutečně setkaly, je stále někde na cestách. Gerta si chtěla splnit svůj sen, nafotit si vlastní book 40+ a zkusit štěstí v modelingu.

S Petrou jsme fotily na střeše a na dvoře Zemědělského muzea a v úžasné kavárně u Alchymisty. Na své práci miluji také to, že se pokaždé podívám na jiná krásná místa. Myslím, že jsem si s Petrou obě její foto den užily :)