Ludmila Hulanová

05.05.2022

Kdo jsi a co děláš?

Za několik dní mi bude krásných 60 let. Jsem šťastně vdaná, máme s manželem dvojčata syna Luboše a dceru Ivetu, v letošním roce oslaví 38 let a dceru Martinu té je 36 let. Mám 2 veselá vnoučata, prvňáčka Olivera a 3letou Klaudinku. Když přijedou, je to vždy příval energie a radosti. Pracuji 25 let ve finančním poradenství a z toho 7. rok v ATT Investments. Druhým rokem zde pracuje i můj manžel, který si vždy přál pracovat se mnou. Já jsem se toho trochu bála, ale je to opravdu prima. Máme společné téma a oba nás tato práce s komoditami velice baví a naplňuje. Dokonce mohu říci, že velice příznivě ovlivnila i náš vztah v manželství. Je důležité, vše co se člověk naučí v obchodě, používat také doma s velikou dávkou tolerance, pochopení a úcty. Dát druhému volnost a důvěru. Společné chvíle trávit tak, jako by byly ty poslední. Potom bude vaše soužití den ode dne krásnější.

Hledání štěstí. Kde a v čem je podle tebe štěstí?

Štěstí máme každý v sobě. Nesmíme se znepokojovat hloupostmi a vážit si obyčejných maličkostí. Vnímat život celou svou bytostí a povznést se nad malichernosti, pomluvy, zášť a závist. Šťastný je ten, kdo se při západu slunce těší na vycházející hvězdy. Štěstí musíme jít naproti, pracovat na sobě a přát štěstí druhým. Je to těžké, ale stále se o to snažím a učím se. Přát štěstí druhým, vás vlastně osvobozuje a vy zjistíte, že nakonec to štěstí přijde rádo i k vám.

Co je pro tebe v životě opravdu důležité? Aneb životní hodnoty.

Moudrost. Modrý se učí od každého. Radost. Každou událost můžeme přijmout s radostí, je třeba najít v každé situaci něco pozitivního. Přátelé a přátelství. Přátelské slovo nic nestojí, a přesto nejvíce pomůže. Vůle. Vůle je důležitá ve všem co děláme, kdo má vůli, vždy dosáhne to, po čem touží. Víra. Věřit tomu co dělám a čeho chci dosáhnout. Láska. Kdo chce být milován, musí milovat. Láska je život, radost a štěstí. Naděje. V každé situaci i v té nejhorší, vidět naději a východisko. Umět odpustit. To je snad to nejtěžší, ale nejúčinnější. Nejvíce osvobozuje a dává klid.

Co je smysl tvého života?

Rozdávat radost a smích, snažit se dělat lidi šťastnými a spokojenými. Každou práci, kterou jsem v životě dělala jsem dělala ráda. Na všem je třeba nejprve vidět to dobré a to dobré využít a rozvíjet.

Kde bereš svou životní energii, kde a čím se dobíjíš?

Je to takové perpetum mobile. Když štěstí a energii rozdávám, tak se mi opět vrací. Vše co dělám, přináší mi to radost, to mě neuvěřitelně nabíjí. Pocit uspokojení z dobře vykonané práce a radost z toho, že jsem tu radost dala druhým.

Tvé poselství ostatním ženám?

Mít se rády, být sami sebou, mít radost ze života, vždyť život za to stojí a utíká tak rychle, že je hříchem říkat, že nemám čas. To můžeme říci, až nám zubatá zaklepe na rameno. Do té doby máme stále hodně času a hlavně ho máme každý stejně. Je pouze na nás jak náš čas využijeme a prožijeme.

Jak sis užila focení?

Od rána byl krásný den. Cesta autem na domluvené místo byla kouzelná, užívala jsem si každý pohled z okna svého auta ven na rozkvetlou přírodu, kontrast zelené a bílé s vůní jara byl uklidňující. Moc jsem netušila, jak bude vše probíhat, ale s Tvými radami a pomocí jsem zahodila všechny zábrany a soustředila se jen na daný okamžik. Bylo to úžasné, osvobozující a napínavé. Jsi úplná kouzelnice. Byla jsem hodně překvapená z výsledku. Nic podobného jsem nikdy nezažila a mohu říci, že ani zálibu ve focení jsem neměla. Jsem ráda, že jsi mi tento zážitek nabídla a vše se uskutečnilo. Mám z toho velikou radost. Bude to můj nejkrásnější dárek od sebe k té 60.