Vladimíra Ulbrichová

16.05.2024

Kdo jsi a co děláš?

Jsem Vladimíra Ulbrichová, člověk, který má rád život a má rád lidi. Svůj profesní život mám ve dvou rovinách. V jedné pracuji jako od svých osmnácti let jako výpravčí v jedné malé stanici Nové Město na Moravě, a v té druhé se již hodně dlouhou dobu zabývám financemi. V posledních letech žiji svůj život s ATT a prodávám komodity, hlavně zlato a stříbro. Mám tuto práci s lidmi opravdu ráda, je to můj velký koníček. 

Hledání štěstí. Kde a v čem je podle tebe štěstí?

Myslím si, že hledat štěstí dost dobře nejde. Štěstí musí přijít samo. Vidět ho lze v malých radostech a potom ho budeme mít každý den. Pokud někdo bude spatřovat štěstí v tom, že vyhraje v loterii, nemusí se dočkat vůbec. Já osobně výraz "jsem šťastná" vůbec nepoužívám, ale neznamená to, že se neraduji. Naopak, mám radost, že ráno svítí sluníčko, že si mohu dopřát dobrý oběd, že mohu "po svých" vyrazit na výlet, a mnoho dalších, běžných okamžiků v životě.

Co je pro Tebe v životě opravdu důležité, aneb životní hodnoty.

Důležité v životě je být spokojený s tím, co dělám. Obhájit si vždy své činy a být za ně zodpovědný. A abych si, až se jednou ohlédnu zpět, mohla říci s klidným svědomím, že jsem žila dobrý a přínosný život, a že jsem ze svých synů vychovala správné chlapy.

Co je smyslem tvého života?

Smyslem mého života je hlavně rodina a vše, co je s ní spojeno. Rozumně žít, rozumně vydělávat a také rozumně utrácet, protože i to utrácení jsem se musela naučit. Investovat do vlastních přání, poznávat nové věci, nové lidi a mít širší náhled na svět a dění okolo sebe. Neustálé vzdělávání je v dnešní době nutnost, aby člověk stále věděl, o čem je řeč.

Kde bereš svou životní energii, kde a čím se dobíjíš?

Mám ráda procházky v přírodě, miluji moře, s manželem jezdíme rádi v létě na hory. Vybudovali jsme zahrádku, a každý rok se těším na jaro, kdy už bude možné vrtat se v hlíně a séct trávu. Tady člověk krásně vypne od všech starostí. Velkým relaxem pro mě je i sledování dobrých filmů. Ráda bych se jednou dočkala nějakých vnoučat, tam vidím i další smysl života - předávání lásky další generaci. Na to se opravdu těším.

Tvé poselství ženám.

Žena vydrží opravdu hodně. Protože musí. Je tady pro rodinu, pro manžela, pro děti. Chtěla bych všem ženám vzkázat, buďte tu také hlavně pro sebe. Dopřejte si radosti, které odkládáte ,,na někdy" a užijte si rozumě život právě teď.

Jak sis užila focení?

Musím přiznat, že se mi do focení ani vlastně moc nechtělo. Protože jsem nevěděla, jak vlastně vše bude probíhat. Pak jsem se ale rozhodla, vystoupila ze své komfortní zóny a s kufrem v ruce jsem přicestovala do Prahy. Andrea měla vše naplánované, make-up vizážistka Petra mě nalíčila a vyrazily jsme fotit. Andrea mi ukázala kus Prahy a strávily jsme spolu příjemný den. Nyní mám už fotečky doma a mám z nich velkou radost. Dnešní svět nás zahlcuje umělou krásou, dokonalýma křivkama a nějakým kultem dokonalosti. Možná i proto tak nějak podléháme tomu, že ,,já přece nemůžu mít krásné fotky". Ale Andrea to opravdu umí, a sama jsem byla překvapená, jak se některé fotky povedly. Děkuji za to.