Věra Tautová

31.05.2021

Kdo je Věrka Tautová?

Jednoznačně jsem hlavně maminka dvou skvělých kluků. Jinak jsem člověk, kterého těší šířit kolem sebe dobrou náladu a těší mě všechny činnosti, které dělám - i v tom, co je pro mnohé povinnost si najdu důvod, proč to dělám ráda.

Pokud jde o moji práci, živím se už řadu let jako překladatelka v oboru stomatologie. Baví mě rozšiřovat si přehled v oboru, který jsem vystudovala a vlastně v něm i vyrůstala - zuby jsou u nás zkrátka dědičné! 😊 S léty zkušeností jsem nedávno začala učit angličtinu, jak jinak než zubní techniky a dentální hygienistky, a je skvělé, že můžu předávat své nadšení pro obor mladé generaci.

Jsem povahou dříč, nebojím se zkoušet nové věci, nestydím se vyjádřit svůj názor, komunikovat s lidmi a zároveň jsem hodně trpělivá, což se ukázalo být skvělou kombinací, protože příležitosti si mě samy najdou a já tu vhozenou rukavici vždy ochotně zvedám. Díky tomu mám pracovně velký rozsah aktivit, práce mě baví a naplňuje.

Hledání štěstí. Kde a v čem je podle tebe štěstí?

Štěstí je pro mě v tom, mít kolem sebe lidi, které mám ráda a dělat, to, co mě těší. Štěstí jsou ale i okamžiky, které zažíváme každý den - objetí mých dětí, partnera, rodičů, ale i procházka v přírodě. Štěstí je každá chvíle, kdy si s plnou silou uvědomím, že žiju strašně ráda a jsem vděčná za každý takový okamžik. Štěstí si musíme hlavně chtít uvědomovat, i když se kolikrát cítíme nešťastní, stačí chvilinka, která nám život prosvítí - můžeme ji nechat zmizet nepovšimnutou, ale myslím, že je lepší ji zachytit, uvědomit si ji a ona nás dokáže nakopnout k tomu jít dál a užívat si těch krátkých šťastných chvilek, které nás naplní.

Co je (pro tebe) v životě opravdu důležité? Aneb životní hodnoty.

Zdraví a každé nové ráno, kdy vím, že jsou zdraví i všichni, které mám ráda. Zkrátka: "Díky za každé nové ráno!" A pak ještě odvaha se nevzdávat a čelit životu takovému, jaký zrovna je. Nenést si v sobě nic zlého, zášť, závist a snažit se najít si v každé životní zkušenosti něco dobrého, a na tom pak stavět.

Důležitý je pro mě i kvalitní partnerský vztah, ve kterém nacházím zájem, porozumění a mám se s kým zasmát a dělit o každodenní i výjimečné zážitky.

Co je smyslem (tvého) života?

Žít tak, abych se nestyděla sama za sebe, litovat jen toho, co jsem z nějakého důvodu neudělala a vychovat kluky tak, aby z nich byli rovní, slušní a zodpovědní lidé - vůči sobě i ostatním. A pomáhat, kde jen trochu mohu, ať už dobrým slovem, úsměvem, či jakoukoli aktivitou. Věřím, že všechno dobré se nám někdy v životě odněkud vrátí, až to budeme nejvíce potřebovat.

Kde bereš tolik pozitivní energie, která z tebe vyzařuje? Kde si ji dobíjíš?

Jsem tak prostě "nastavená". Negativita je únavná a považuji ji za plýtvání energií. Dobíjím se hlavně smíchem, setkáváním se s lidmi, hudbou, tancem, sportem, pobytem v přírodě. Mám ráda pohyb a aktivity všeho druhu, takže se sice obvykle moc nezastavím, ale dobíjím se právě těmi aktivitami. A spím jako špalek, což je pro dobíjení asi také přínosné 😊

Tvé poselství všem ženám

Mějte se rády! Jen spokojená žena může být oporou pro své okolí. Není sobectvím si najít čas sama na sebe a dělat něco nejen pro druhé, ale i pro sebe. Naopak. Když jsem v pohodě já, jsou v pohodě i všichni kolem mě. Přívalem životního nadšení časem udoláte i toho největšího morouse A dovolím si jedno doporučení: kdykoli jdete mezi lidi, usmívejte se na ně, i když jsou cizí a zamračení - hned uvidíte, jakou sílu má lidský úsměv!

Jak sis užila focení?

O focení jsem dlouho snila. Chtěla jsem se původně fotit se synky, ale nějak rychle odrostli a teď už by mě poslali do háje. S Andrejkou se už pár let známe a když nás fotila při jedné pracovní akci, prohlásila, že jsem skutečná výzva, protože někoho tak nefotogenického často nepotkává. Focení mi ale i tak odvážně nabídla (možná doufala, že na to nedojde - měla smůlu) a já rozhodla nabídku využít, dokud ještě vypadám použitelně. Výsledek posuďte sami.

A když už, tak už... využila jsem i služeb vizážistky, poprvé v životě, a musím říct, že jsem se při focení cítila báječně. Je prima vědět, že každá z nás může být krásná jako modelka! Hlavně jsem se ale po celou dobu focení cítila uvolněně a přirozeně.

Z výsledných fotek jsem naprosto nadšená, protože i když tak krásně každodenně nevypadám, cítím se přesně taková. Tyhle fotky jsou pro mě vyjádřením mého vnímání sebe sama, a proto mi udělaly obrovskou radost, protože tohle jsem prostě JÁ! Andrejko, díky moc!