Jsem Andrea, portrétní fotografkaKdyž mám v ruce fotoaparát, vidím svět jinak...


Svět fotografie mě přitahoval odjakživa. Už jako malá jsem milovala příběhy a viděla svět v obrazech. A mám to štěstí, že se fotografování stalo součástí mého života. 

Ve Škole kreativní fotografie jsem si před pár lety doplnila odborné vzdělání v oboru fotograf-reportér na který dále navazovaly kurzy: Kurz speciál, Kurz tvůrčí fotografie, Ženy fotí ženy, Kreativní portrét a mnoho dalších.

Pracuji především s přirozeným světlem a vždy se snažím o uvolněnou atmosféru. Moje pracovní heslo? Hlavně ne stres. Žádných 60 minut a hotovo, běžte domů. Fotím převážně ženy různého věku, různých profesí. Žádné profesionální modelky. Chvíli trvá, než se uvolní. A začnou si focení užívat! Když se uklidní a (tenhle pocit miluji) - jako by se z housenky vylíhl krásný motýl. Začnou zářit, přirozeně "pózovat", užívat si to. Snažím se o zachycení duše fotografované, ne o dokonalou, ale bezduchou podobenku.

Jsem umělecky nadšená fotografka s ekonomickým vzděláním. Tato synergie mi umožňuje propojit dvě odlišné formy kreativity. Fotografování mi poskytuje útočiště od složitých čísel do světa barev a kompozice, zatímco mé zájmy o finance otevírají kreativní prostor pro strategické myšlení a rozvoj. Více se dozvíte na mé webové stránce: Zlatá fotografka.

S rodinou bydlíme v Bubovicích u Karlštejna. Pro svou tvorbu využívám přírodní romantické scenérie nádherné přírody Českého krasu i romantická zákoutí pražských uliček a kaváren, které tvoří pozadí mých fotografií.

Miluji lidi, emoce a příběhy! A právě to fotografie umožňují zprostředkovat. 


Jsem členkou volného sdružení fotografů - Berounštní fotorici a lektorkou Školy kreativní fotografie.

Získala jsem TOP umístění v nejrůznějších fotografických soutěžích, jako je 2. místo v soutěži Foto-Vize v kategorii Kreativní portrét nebo umístění v Top 20 v soutěžích ŠKF (Rodiče a děti, Libovolné téma) atd.

V roce 2018 jsem měla tu čest vystavovat svůj soubor Děti na 13 ročníku Blatenského fotofestivalu, v Muzeu Českého krasu v Berouně, bylo k vidění pár mých portrétů na téma Hudba a vyhrála jsem několik cen na Berounském fotoblázinci :)  V roce 2020 jsem vystavovala své fotografie na zámku v Hořovicích na téma Sport. V roce 2021 jsem vystavovala své portréty v Berounské Duslově vile. V roce 2022 jsem měla sovou první autorskou výstavu s názvem Ženy, a to v krásném prostoru Knihovny Antonína Švehly na Vinohradech. V roce 2023 vystavuji své fotografie ve Zlíně. A 9.9. 2023 mě mě čeká prodejní výstava v Berounské Dobré kávě.  

Jako fotografka jsem spolupracovala s periodikem Berounský zpravodaj a s časopisem StomaTeam. V současné době spolupracuji s časopise Náš svět, který vychází pod křídly ATT Investments s.r.o.

Svými fotografiemi propaguji knihu Proč vlk šišlal. Podílím se na vizuálním obsahu časopisu "Náš svět". Mými fotografiemi jsem si získala pozornost a uznání, což potvrzuje i jejich publikace v renomovaném časopise "Playboy".


Co o focení se mnou říkají klienti

Renata Angelo

Motivační spíkr, kouč a spoluautorka světového bestselleru "Pushing To The Front" a knihy "Nový Začátek" www.renataangelo.cz/


Ahoj Andreo, moc děkuju za nádherné fotky. Udělaly obrovskou radost. Jsou krásné, originální, nápadité a přitom přirozené. Obdivuju tvé nadání - je to dar. Je poznat, že focení je tvá vášeň. Máš obrovský talent, líbí se mi tvůj styl, kreativita, profesionalita a hlavně to, že to děláš srdcem. 

Focení s tebou byl úžasný zážitek na který ráda vzpomínám. Opravdu jsem si to užila a určitě to chci v budoucnu zopakovat. 

Ještě jednou díky, Renata Angelo

Tereza Mordsteinová

Maminka na mateřské


Co se týče paní fotografky ;), je nám moc sympatická a cítili jsme se s ní přirozeně, asi jako s tetou, co přijela na návštěvu :)

A jeden zásadní postřeh, nikdy mě nikdo nevyfotil tak, abych se sama sobě vážně líbila a připadala si, jakože tak doopravdy vypadám a tys to dokázala. 

I na Stázce bylo znát, že se cejtí dobře a to u ní není normální v situaci, že přijde někdo, koho nikdy neviděla a něco "má" dělat, to se většinou zasekává. Takže myslím, že i osobnostní vliv na focení dětí je dost zásadní a na tu naší cíťu jsi působila pohodově.

Netuším, jestli se takováhle zpětná vazba dá někam použít, ale jsem takovej lidovej typ ;). Děkujem ještě jednou za parádní fotky a příjemnou atmošku při jejich focení.

Lucie Staňková

Učitelka v mateřské školce


Focení s Vámi pro mne byl super zážitek. Nejsem žádná modelka, ale Vy jste i přes to dokázala udělat několik krásných fotek.

Díky Vašemu přístupu pro mne bylo focení příjemné i když to bylo mé PRVNÍ focení a přiznávám, že jsem se ho dost bála.

Žádné zkušenosti s focením jsem neměla a i přesto jste si mně dokázala "postavit" tak, aby fotky vypadaly dobře. Taky musím pochválit výborný výběr prostředí. Pozadí na fotkách vypadá opravdu moc hezky, obzvlášť u té vody. Jinak domluva s Vámi byla perfektní a taky bych vyzdvihla Vaši trpělivost! :-)

Ještě bych chtěla pochválit za rychlost úpravy a přeposlání fotek..“

Martina sloupová

Jednatelka a majitelka účetní firmy a blogerka 
www.
martinasloupova.cz


S Andreou Kalovou nás jak to bývá svedla náhoda po dlouhých letech. Potkaly jsme se v perfektním načasování. V té době jsem již 2x byla objednaná na focení firemních fotografií, ale nikdy to z nějakého důvodu nevyšlo. 

Když jsem se dozvěděla, že je fotografkou, neváhala jsem a slovo dalo slovo. I když se před fotoaparátem necítím zrovna ve své kůži, při focení s Andreou jsem se cítila dobře a přirozeně. Andrea dokáže zachytit přesný okamžik, kdy stisknout spoušť! Dokonce dokázala nemožné, na fotografiích, které zaslala na výběr jsem vybrala dokonce více fotografií, než jsem chtěla, protože jsem se sama sobě líbila. A to je tedy velké umění.. 

Děkuji a velmi doporučuji profesionální přístup a velmi příjemnou atmosféru. 

Lucie Gruberová

Studentka


Spolupráce s Andrejkou byla velice příjemná, byla to moje první zkušenost s profesionálním fotografem a musím říci, že jsem byla nadmíru spokojená. 

Ze začátku mi bylo vysvětleno, jak a kde naše focení bude probíhat. Jsem velice stydlivá a nikdy by mě nenapadlo, že bych se mohla při focení více odvázat. 

Z focení vznikly nádherné fotky, které byly od Andrey velice rychle vyhotoveny. Po celou dobu jsme udržovaly kontakt a byla jsem informována o průběhu vytváření fotografií. 

Určitě se nebráním další spolupráci a velice se na ni těším. 

Jana Mordi

Maminka na mateřské


Focení s Andreou doporučuji. Je vstřícná, na všem se jde v pohodě domluvit. My jsme fotili vždy venku a s malým neposedným synem a byla to zábava Fotky jsou moc povedené a bylo opravdu z čeho vybírat. Andrea je profík.

Petra Krejsová

Profesionální tenistka


Andreu jsem potkala jednou na motivační kurzu před čtyřmi lety. Když jsem hledala fotografku pro naší netradičním svatební párty tak mě napadla právě ona. A udělala jsem dobře. Její přístup byl velice profesionální a výsledek byl úžasný. Celý den probíhal v pohodové atmosféře a jsme s manželem moc rádi, že nám veškeré vzpomínky pomohla zachytit právě Andrea. Děkujeme