Jmenuji se Andrea Kalová

Svět fotografie mě přitahoval odjakživa a mám to štěstí, že se fotografování stalo součástí mého života.

Ve Škole kreativní fotografie jsem si před pár lety doplnila odborné vzdělání v oboru Fotograf - Reportér, na který dále navazovaly kurzy: Kurz speciál, Kurz tvůrčí fotografie, Ženy fotí ženy, Kreativní portrét, a mnoho dalších.

Pracuji především s přirozeným světlem a vždy se snažím o uvolněnou atmosféru.

Se svou rodinou bydlím v Bubovicích u Karlštejna a ke své tvorbě využívám přírodní romantické scenérie nádherné přírody Českého krasu a romantická zákoutí pražských uliček a kaváren, které tvoří pozadí mých fotografií.


Mám ráda fotografie, které mají příběh a emoce. 


Jsem členkou volného sdružení fotografů - Berounštní fotorici, lektorkou Školy kreativní fotografie a zakladatelkou FB skupiny pro ženy (Na)Vždy krásná.

Získala jsem TOP umístění v nejrůznějších fotografických soutěžích, jako je 2. místo v soutěži Foto-Vize v kategorii Kreativní portrét nebo umístění v Top 20 v soutěžích ŠKF (Rodiče a děti, Libovolné téma) a v dalších ...

V roce 2018 jsem měla tu čest vystavovat svůj soubor Děti na 13tém ročníku Blatenského fotofestivalu, v Muzeu Českého krasu v Berouně, bylo k vidění pár mých portrétů na téma Hudba a vyhrála jsem několik cen na Berounském fotoblázinci :)

Jako fotografka jsem spolupracovala s periodikem Berounský zpravodaj a spolupracuji s časopisem StomaTeam.

Svými fotografiemi propaguji knihu Proč vlk šišlal.

V současné době pracuji na vlastním projektu "Bubovické Lásky". 


Reference

Renata Angelo

Motivační spíkr, kouč a spoluautorka světového bestselleru "Pushing To The Front" a knihy "Nový Začátek" www.renataangelo.cz/

Ahoj Andreo, moc děkuju za nádherné fotky. Udělaly obrovskou radost. Jsou krásné, originální, nápadité a přitom přirozené. Obdivuju tvé nadání - je to dar. Je poznat, že focení je tvá vášeň. Máš obrovský talent, líbí se mi tvůj styl, kreativita, profesionalita a hlavně to, že to děláš srdcem. Focení s tebou byl úžasný zážitek na který ráda vzpomínám. Opravdu jsem si to užila a určitě to chci v budoucnu zopakovat. Ještě jednou díky, Renata Angelo

https://www.youtube.com/watch?v=zR_E0tMMh8k

Hana Jirásková

V říjnu 2017 jsem Andreu Kalovou poprosila o pár profesionálních fotografií. Potřebovala jsem fotografii na web a pro případné rozhovory v časopisech. 

Výsledek byl nad očekávání. Andrea dokáže vytvořit atmosféru, při níž se člověk nestresuje, přejde ho strach i rozpaky. Dokáže také doporučit místa přesně šitá člověku na míru. V mém případě Praha Střelecký ostrov a dvě malebné kavárny opravdu přesně splnily očekávání. 

Velký dík za krásné fotky. 


Tereza Mordsteinová

Maminka na mateřské

Co se týče paní fotografky ;), je nám moc sympatická a cítili jsme se s ní přirozeně, asi jako s tetou, co přijela na návštěvu :)

A jeden zásadní postřeh, nikdy mě nikdo nevyfotil tak, abych se sama sobě vážně líbila a připadala si, jakože tak doopravdy vypadám a tys to dokázala. 

I na Stázce bylo znát, že se cejtí dobře a to u ní není normální v situaci, že přijde někdo, koho nikdy neviděla a něco "má" dělat, to se většinou zasekává. Takže myslím, že i osobnostní vliv na focení dětí je dost zásadní a na tu naší cíťu jsi působila pohodově.

Netuším, jestli se takováhle zpětná vazba dá někam použít, ale jsem takovej lidovej typ ;). Děkujem ještě jednou za parádní fotky a příjemnou atmošku při jejich focení.

Lucie Staňková

Učitelka v mateřské školce

Focení s Vámi pro mne byl super zážitek. Nejsem žádná modelka, ale Vy jste i přes to dokázala udělat několik krásných fotek.

Díky Vašemu přístupu pro mne bylo focení příjemné i když to bylo mé PRVNÍ focení a přiznávám, že jsem se ho dost bála.

Žádné zkušenosti s focením jsem neměla a i přesto jste si mně dokázala "postavit" tak, aby fotky vypadaly dobře. Taky musím pochválit výborný výběr prostředí. Pozadí na fotkách vypadá opravdu moc hezky, obzvlášť u té vody. Jinak domluva s Vámi byla perfektní a taky bych vyzdvihla Vaši trpělivost! :-)

Ještě bych chtěla pochválit za rychlost úpravy a přeposlání fotek..“

Martina sloupová

Jednatelka a majitelka účetní firmy a blogerka 

www.martinasloupova.cz

S Andreou Kalovou nás jak to bývá svedla náhoda po dlouhých letech. Potkaly jsme se v perfektním načasování. V té době jsem již 2x byla objednaná na focení firemních fotografií, ale nikdy to z nějakého důvodu nevyšlo. 

Když jsem se dozvěděla, že je fotografkou, neváhala jsem a slovo dalo slovo. I když se před fotoaparátem necítím zrovna ve své kůži, při focení s Andreou jsem se cítila dobře a přirozeně. Andrea dokáže zachytit přesný okamžik, kdy stisknout spoušť! Dokonce dokázala nemožné, na fotografiích, které zaslala na výběr jsem vybrala dokonce více fotografií, než jsem chtěla, protože jsem se sama sobě líbila. A to je tedy velké umění.. 

Děkuji a velmi doporučuji profesionální přístup a velmi příjemnou atmosféru. 

Lucie Gruberová

Studentka

Spolupráce s Andrejkou byla velice příjemná, byla to moje první zkušenost s profesionálním fotografem a musím říci, že jsem byla nadmíru spokojená. 

Ze začátku mi bylo vysvětleno, jak a kde naše focení bude probíhat. Jsem velice stydlivá a nikdy by mě nenapadlo, že bych se mohla při focení více odvázat. 

Z focení vznikly nádherné fotky, které byly od Andrey velice rychle vyhotoveny. Po celou dobu jsme udržovaly kontakt a byla jsem informována o průběhu vytváření fotografií. 

Určitě se nebráním další spolupráci a velice se na ni těším. 

Jana Mordi

Maminka na mateřské

Focení s Andreou doporučuji. Je vstřícná, na všem se jde v pohodě domluvit. My jsme fotili vždy venku a s malým neposedným synem a byla to zábava Fotky jsou moc povedené a bylo opravdu z čeho vybírat. Andrea je profík .