Svatba jako růže. Růže damašská

03.09.2019

Patří mezi nejcennější rostliny na světě. Kdysi se používala dokonce jako platidlo. Je jednou z nejkrásnějších, nejvzácnějších a nejdéle pěstovaných květin vůbec. 

Vyšlechtili ji pravděpodobně už ve starověku na Blízkém východě Peršané, v antických dobách ji pěstovali Řekové i Římané. A do Evropy byla dovezena ve 12. nebo 13. století. 

Má nejrůznější využití.  

Ideální symbol věčné lásky... 

Tohle všechno (a ještě mnohem víc) bych nevěděla bez Evy a Adela. A přiznám se, že i mě tato růže svým svůdným a delikátním aroma hned učarovala. 

Celou svatbu Evy a Adela proto provoněla a ozdobila právě tato nádherná růže! Dort, výzdoba, okvětní lístky, růžová voda a dokonce i prstýnky se schovávaly uprostřed ohromného květu. To vše v romantických kulisách klášterní zahrady Břevnov. 

Nevěsta s ženichem jsou profesně z lékařské branže a i když to není kardiochirurgie, mají oba srdce na pravém místě! Oba znám už léta, proto nafotit jim svatbu pro mě byla radost. 

Nespecializuji se sice na focení svateb, jsem hlavně portrétní fotografka - tuhle svatbu jsme si ale všichni moc užili! 

Z nevěsty a ženicha sálala láska a čistá radost. Štěstí doslova vysílali na všechny strany a já nestačila cvakat fotoaparátem. 

A přiznávám, že ještě další věc na této svatbě byla fantastická: ochutnala jsem (snad úplně všechny) ty báječné libanonské dobroty a lahodnou arabskou kávu! Při focení jsem tak nějak v sedmém nebi standardně, ale s těmi dobrotami to bylo čtyřicáté deváté nebe (prostě sedmé nebe na druhou:)). 

Děkuji za nevšední zážitek, Evo a Adeli. Ať si nad svatebními fotkami i po letech připomenete tento růžemi provoněný den...