Někde mezi nebem a zemí

27.05.2019

Tuhle část mojí práce mám úplně nejraději. Jsou to chvíle, kdy si můžu svobodně dělat naprosto cokoli. Nic mě nesvazuje a nikdo nikam nesměruje. Jde o moje vlastní projekty.  

Většinou je to tak, že někde uvnitř mě uzraje NÁPAD (a v záloze jich mám už opravdu mraky). A pak už není nic snazšího, než ho zrealizovat.


Mými "hrdinkami" jsou většinou ženy, takže si podle mojí představy vyberu vhodnou kandidátku a oslovím jí.


Mám už pár osvědčených holek, co vím, že jsou opravdu moc šikovné. Ale občas je dobré sáhnout po nové tváři. A k tomu slouží různé TFP FB skupiny nebo www.fotopatracka.cz (s tou jsem před časem začínala já). 

Tyhle skupiny mají tu výhodu, že se vše odehrává bez placení. Modelka pózuje zdarma, MUAH (vizážistka a vlasová stylistka) dělá make-up a účes zdarma a fotograf fotí také zdarma. Je to prostě společné dílo všech zúčastněných a výsledným produktem, pro všechny, jsou fotky do portfólia. 
?A tím, že mají všichni stejný cíl, tak to funguje!, všichni to dělají srdcem, jdou do toho po hlavě? vznikají skvělé věci ..

Když jsem fotila téma Hudba a tanec (téma, které mi neskutečně učarovalo) pro Berounskou výstavu, která proběhla v Muzeu Českého krasu v roce 2018, tak jsem se poptávala všech známých, jestli někdo nezná - houslistku, čelistku nebo tanečnici .. našla jsem a nafotila všechny :)

V případě mého posledního projektu Anděla to bylo tak nějak okrajově přes TFP skupinu. Ani jedna jsme se nehledaly. Bibi hledala fotografa a chtěla fotit něco jarního .. a já potřebovala šikovnou modelku do kurzu. 

Líbila se mi, tak jsem jí napsala :) 

Ozvala se až po kurzu, našla mou zprávu pozdě. Už ani nevím, jak k tomu došlo, ale najednou jsem plánovaly společné focení. Padlo pár návrhů, které mám už nějakou dobu v hlavě a do kterých by se mi hodila a vyhrálo Andělské focení. 

Říkám jí "vidím toho Anděla někde na střeše .. s výhledem na další střechy". Bibi na to "mám klíče od tanečního studia na Žižkově a nahoře na střeše je velká taneční terasa a kolem dokola střechy". Cože?!

"Teď ještě sehnat křídla" povídám. Bibi na to "myslím si, že bych si je mohla vypůjčit od kamarádky".  

Shodly jsme se na make-upu, oblečení i charakteru onoho Anděla a domluvily si termín focení.

"Ok, tak já objednávám krásný západ slunce " povídám na půl z legrace. A světe div se .. i to nám vyšlo".

Náhody neexistují ;)