Marcela Michalková

09.11.2020

S Marcelkou jsme se poprvé viděly na konzultační schůzce, kterou mám vždy před každým focením. Domlouváme na ní vše potřebné (pro jaké účely jsou fotky určeny, make-up, úpravu vlasů a místa, kde se bude fotit). Znovu jsme se setkaly až v její den D. 

Začaly jsme fotit na hotelu, kde byla Marcelka ubytovaná a pak jsme vyběhly ven. Byla zima jak na Sibiři, Berounka měla tak 5 stupňů a Marcelka tam stejně "hupla". Prohnala jsem jí po místních kopcích a pak mi ještě do referencí napsala, že jí bylo líto, že už její den končí :) Obdivuhodný výkon a nadšení! Díky za něj Marcelko :)

Vaše Andrea

1. Kdo je Marcela Michalková?

Kdo jsem já? Já jsem já 😊. Jsem úplně normální ženská, trochu ztřeštěná, ale svá. Mám ráda život, a i když na tomto světě nejsem tak dlouho :-), mám toho hodně za sebou, a to mi právě dodalo sílu "bojovat" s dalšími překážkami v životě. Nechci se ohlížet do minulosti, žiju právě TEĎ a každé ráno se těším, co mi přinese nový den. Ale jeden jediný člověk mi každý den chybí, a to je má maminka, která mě tragicky opustila před 13 lety a dodnes se s tím peru, i když vím, že tohle bylo hlavně její rozhodnutí a taky vím, že tu se mnou každý den je, a těší se, když jsem šťastná a spokojená. Jsem maminkou čtyřleté ďáblice Aničky, která občas vydá za dva kluky, ale je to mé zlatíčko. Byla, je a vždy bude na prvním místě.

Dlouho jsem provozovala restauraci s penzionem a tato práce mě neuvěřitelně bavila a naplňovala. Ale je pravda, že jsem tam byla od rána do večera, ale v době úspěchu si to člověk moc neuvědomuje. Uvědomíte si to později, v okamžiku, když zjistíte, že něco ztrácíte anebo jste už ztratili. Já jsem něco ztratila, ale také jsem dostala největší dar, která žena může dostat. Je to má Anička, která mě učí každý den a já si nepřeji nic jiného, jen aby byla zdravá, šťastná, spokojená a dobře vychovaná. Ráda pomáhám lidem, což se mi kolikrát i nevyplatilo, ale pořád mám otevřené srdce všem a všemu 😊. Proto jsem začala dělat i práci, která mě naplňuje, protože pomáhám lidem v rozhodování s jejich finanční situací s plněním jejich snů a cílů v životě. Pracuji ve firmě Broker Consulting, a.s., pomáhám svým klientům vytvářet a spravovat finanční kapitál, starám se o jejich zabezpečení, o to, aby se zbavili drahých dluhů atd. Tuto práci jsem začala dělat v okamžiku, kdy jsem na vlastní kůži poznala, že to doopravdy funguje a já si splnila sen, a to stavbu mého vysněného baráčku. Pro někoho je to "normální záležitost", ale pro mě je to něco, na co budu hodně pyšná, až bude hotový :-).

2. Hledání štěstí. Kde a v čem je podle tebe štěstí?

Štěstí je strašně relativní pojem - šťastnými se děláme sami. Šťastná jsem, když ráno vstanu z postele a nic mě nebolí 😊. Šťastná jsem, když vím, že má dcera je zdravá a nic jí nechybí. Pro mě je nejdůležitější zdraví. Můžete mít hromadu peněz, spousty přátel, ale pokud nejste zdraví, nemůžete svůj život prožívat ve štěstí. Ale je pravda, že znám a vím o lidech, kteří jsou nemocní a svým způsobem neuvěřitelně šťastní, a před nimi smekám. Štěstím mě naplňuje i práce, která mě baví a koníčky, které mě naplňují.

3. Co je (pro tebe) v životě opravdu důležité? Aneb životní hodnoty.

Životní hodnoty se v průběhu mého života mění. Před dcerou Aničkou to byla kariéra, společenské postavení, ale v okamžiku, kdy se narodila Anička, dítě, na které čekáte 9 let, se vaše priority opravdu hodně změní. Pro mě - světe div se, je Anička tou nejdůležitější hodnotou v životě a bude tomu i tak, když mi bude 80 😊. Vždy jsem chtěla mít velkou rodinu, tři děti, ale jak se říká, člověk míní a život mění. Mám jednu dceru a jsem za ni šťastná. Je také pravda, že jsem se nyní začala více soustředit sama na sebe. Začala jsem se mít ráda a trvalo mi to 36 let 😊. Většinou jsem dělala první poslední pro ostatní, takže byli ti ostatní a někde až na konci jsem byla já 😊. Doposud se mi to nevrátilo, ale nemám to nikomu za zlé, protože se řídím životním krédem, že "Je vše, tak, jak má být".

4. Co je smyslem (tvého) života?

Smyslem mého života je Anička. Rodič by měl učit své dítě, ale ona učí mě. Učí mě, že nic není problém a vše má řešení. Vzhledem k tomu, že žije se mnou, tak spolu opravdu trávíme hodně času, ale naštěstí máme doma parťáka, který mi hodně pomohl a tím myslím jak pracovně, tak hlavně soukromě. Vím, že se na něho můžu spolehnout, a to je pro mě strašně důležité. Smysl mého života vidím v tom, aby mě lidé a přátelé v okolí vnímali takovou, jaká doopravdy jsem. Aby věděli, že se na mě můžou spolehnout, a pokud to bude v mých silách pomůžu jim kdykoliv s čímkoliv. A největší smysl mého života bude, když budu pyšná a hrdá na dceru, kterou jsem dobře vychovala. Protože výchova dítěte není opravdu lehká záležitost... někdy bych potřebovala návod 😊, ale ten neexistuje.

5. Kde a čím se dobíjíš?

Kde se dobíjím? to je hezká otázka 😊. Dobíjím se lidmi, které mám kolem sebe a zjistila jsem, že lidi, kteří mají být ve vašem životě se k vám vrátí, i když jste spolu několik let nemluvili, ani je neviděli. Když vás ten člověk má doprovázet životem, tak se objeví v pravý čas. Strašně se dobíjím sportem, mám ráda pohyb a ten se v mém životě poslední dobou objevuje dost často. 3x týdně posilování s vlastní váhou svého těla, běh, jízda na kole - to jsou věci, který mě dobíjí. V létě ráda "zevluji" u vody a čerpám sluneční energii, to je to nejlepší, co může být. Procházky v přírodě a v lese, věřte mi, že vás to nabije na několik dní dopředu. V zimě jsou na prvním místě lyže. Strašně mě dobíjí i zvířátka, od mala jsem měla doma pořád nějaké zvíře. Srdcovka jsou pro mě pejskové, ale v létě mi odešla do psího nebíčka moje Jessinka a zatím nejsem schopná si pořídit nového pejska, tak jsem si pořídila dvě kočičky 😊 😊. A i ty jsou naprosto úžasné!!!! Nevěřila bych, že já doma někdy budu mít kočičky, ale jak člověk stárne, tak blbne 😊 😊 a od toho život prostě je ... užívat, blbnout, radovat se a smát se ... smích je nejlepší lék na vše! Dělat věci tak, jak je cítíte právě teď, nečekat...!!! Na co chcete čekat, život je krátký, tak ho prožívejme každý den 😊

6. Tvoje poselství všem ženám 😊

Ženy, milujte se takové, jaké doopravdy jste. Každá jsme svá a něčím výjimečná, nesrovnávejte se s tou nebo s tou, ale buďte to VY!!! Radujte se a smějte se každý den, každou minutu a bude se vám lépe žít. Vím, každý den není posvícení, máme to tak v životě všichni, ale snažme se to brát s nadhledem, protože žijeme jen jednou, a jak já říkám "peníze budou a my nebudeme" a "žijeme jen jednou", tak ať to stojí za to.

7. Jak sis užila focení?

... Když jsem se dozvěděla, že budu fotit s fotografkou své profesionální fotografie, tak první myšlenka byla, že se strašně, ale strašně těším. Potom jsem odkládala první hovor každý den až na potom a zítra je taky čas a tak dále, známe to všichni 😊. Až jsem pak zjistila, že se mi téměř blíží konec platnosti poukazu. Tak jsem zvedla telefon a zavolala Andrejce a hned po představení jsem věděla, že je Andrejka milá a hodná ženská. Tím chci říct, že nikdy nečekejte až na "potom" ... nikdy nevíte, kdo je na druhém konci anebo co vás čeká. Ani já to nevěděla. Domluvila jsem si termín první schůzky, kde jsme si řekly co a jak, a už při této první osobní schůzce jsem věděla, že se mám na co těšit. Focení probíhalo asi 14 dní na to, kdy jsem sbalila půlku svého šatníku, odjela na hotel ...někam 😊, nevím už kam, ale bylo tam krásně 😊. V den focení jsem vstávala v pět hodin, v šest naběhla úžasná Andrejka s ještě úžasnější vizážistkou a už to jelo. Cítila jsem se úžasně. Při líčení jsme si povídaly a plánovaly moje focení. Věřte mi, že jsem stydlivá žena, ale s Andrejkou ostych odhodíte a jedete. Já jsem si svůj den užila a vlezla jsem v 5 °C do studené Berounky, téměř nahá. Voda studená asi byla, ale já jsem si užívala focení a ostatní nevnímala. Po Berounce jsme si vyběhly kopec, kde jsme udělaly taky pár povedených snímků a k mé lítosti jsme se pod kopcem už musely rozloučit. Nechtělo se mi, byla jsem nabitá energií a štěstím, že bych fotila pořád dál a dál. Škoda, něco krásného vždycky musí skončit, aby mohlo začít zase něco jiného. Tak jsem si pro velký úspěch po focení kopec vyběhla sama znova a udělala pár svých fotek na mobil 😊.

Chci tím říct, že Andrejka je naprostý profesionál a člověk na správném místě. Neváhejte ženy, budete se cítit jako v pohádce, jako Topmodelka... prostě jako ŽENA a o tom to je...