Láska

29.01.2021

"Na lásce je nejkrásnější to, že ji nikdo nedokáže vysvětlit, ale přece ji každý tak nádherně chápe."

Francis Bacon

Fascinuje nás už tisíciletí a je tu s námi od pravěku... 

Láska je cit, který se nikomu nevyhne, ať jste blond nebo zrz, holka nebo kluk. A mně se nejvíc líbí, jak je krásně různorodá i v tom, ke komu všemu lásku cítíme. Jaká něha prostupuje každou buňku mámina těla, když kouká na spícího potomka (i když je to v bdělém stavu držkatý teenager)... To všeobjímající zapálení, v jakém se spolu chichotají dvě kamarádky, ať je jim osm nebo pětačtyřicet... A když vidím bělovlasý manželský pár, jak jdou spolu pomalým tempem ruku v ruce na nákup, moje slzné kanálky se hlásí o slovo. 

"Dobrodiním lásky není jen to, že nám dává víru v druhého, ale i to, že nám vrací víru v sebe."

Selma Lagerlöf

Láska nám dává lidskost, ať už je to láska mateřská, otcovská, kamarádská, sourozenecká, láska sama k sobě, láska k vašemu labradorovi. Byla tady s námi odjakživa a bude tu navěkyvěků. Zaplaťpánbůh.

"Láska není nic jiného než tanec amatérů na laně bez tyče na udržení rovnováhy a bez záchranné sítě."

Peter Altenberg

Máte ve svém životě lásku? A jakou má fyzickou podobu - je to malý pihatý kluk, dospívající puberťačka, nejlepší kamarádka, vaše vrásčitá babička nebo manžel, co vás dokáže i po dvaceti letech rozesmát? Nezapomínejte své lásky fotit, protože každý den, každý rok vypadáme jinak a je tak krásné držet po letech v rukách fotky a připomínat si to hezké z minulosti. Jsou to ty nejvzácnější dokumenty na světě. 

"Když lásku hledáme s odvahou, ukáže se nám a my nakonec přitáhneme ještě víc lásky. Pokud nás miluje i jen jeden člověk, miluje nás celý svět."

Paulo Coelho