Drahuše Veverková

19.05.2021

Nic se neděje náhodou. S Drahuškou jsme tak trochu kolegyňky. Ne každý to ví, ale krom portrétní fotografky jsem také už 14 let hlavní účetní v jedné menší společnosti s bandou prima lidí a Drahuška je jednou z nich. A protože je taky průvodkyně, tak slovo dalo slovo a vyrazily jsme spolu do pražských uliček hledat nová místa na focení. Já fotila a Drahuška mi cestou vyprávěla mnoho zajímavostí, o pražských domech, o Nerudovi, o nejdéle fungujících a nejstarších pivovarech, o nejslavnější pražské prostitutce Tonce Šibenici, která se dostala z luxusního salónu pro pány až na samé dno, a mnoho dalších zajímavostí. Zjistila jsem, že ač jsem v Praze několik dlouhých let žila - vím kulový ;) Praha pro mě získala zase další rozměr a věřím, že nabitými informacemi budu oslňovat nejednu foto klientku :)

Drahuško, děkuji moc za nevšední zážitek a těším se na další procházku s tvým úžasným výkladem. 

Kdo je Drahuše Veverková?

Beran - se vším všudy :-) Mám-li přijít v bílém, můžete se spolehnout, že na sobě budu mít všechny možné barvy, kromě bílé. Když si něco umanu, jdu hlavou proti zdi. Ano, čas od času si ji i rozbiju. To k tomu holt patří. Jak rychle si natluču, stejně tak rychle se otřepu a jdu dál. Ráda se bavím, poznávám nové lidi a zkouším nové věci. Zaběhlé stereotypy mě zoufale nudí. Cestování spojené s trochou dobrodružství mě naopak neskonale baví :-) Dobrodružstvím ale nemyslím adrenalin, úplně stačí ochutnat jinou, ideálně exotickou, kuchyni. Tady lze najít adrenalinu až až, zejména poté... :-)

Hledání štěstí. Kde a v čem je podle tebe štěstí?

Každý den je pro mě štěstí něco jiného. Někdy jsem šťastná, že je pátek, jindy že se můžu jít svobodně projít nebo si přečíst hezkou knížku. Štěstí je být zdravá a, jak se říká, ostatní chodí samo. Štěstí nehledám, ono si hledá mě. Štěstí se u mě projevuje třeba tím, že se všechno vždy vyvine tak, jak má. Že mi do cesty přijde znenadání zajímavý člověk (jako teď Andrejka) nebo se mi splní sen. Jeden velký sen už se mi opravdu splnil, tehdy jsem z toho byla šťastná jako blecha a tohle štěstí mi vydrželo dodnes. Štěstí je mít přátele, užívat si svobody a života...

Co je pro (tebe) v životě opravdu důležité? Aneb životní hodnoty.

Životní hodnoty se u mě také poměrně často mění. Vyvíjejí se úměrně s přibývajícím věkem. Dnes je pro mě nejdůležitější zdraví, svoboda, být paní svého času a možnost cestování. Zítra to může být úplně jinak.

Co je smyslem (tvého) života?

Na to se neustále ptám sama sebe. Nevím. Ale až na to přijdu, ráda se o to s vámi podělím :-)

Kde a čím se dobíjíš?

Venku. Procházím se po městě a pozoruju lidi. Obdivuju architekturu. V myšlenkách se přenesu o několik století zpět a představuju si tehdejší život, módu, mravy... Jak by se třeba muž z doby středověku tvářil na to, že přes den může pozvat dámu do kavárny? Jak bych se já v době středověku tvářila na to, že vlastně nic nesmím? Že o všem rozhodují muži? V tu chvíli si uvědomím, že mám obrovské štěstí žít v současnosti a v tu ránu jsem dobitá. Když je možnost, dobíjím se tancem. S lehkostí protancuju celou noc a domů jdu - jako slušně vychovaná dívka - za svítání. Pravda, takové ráno jsem spíš vybitá než dobitá :-)

Tvoje poselství všem ženám

Buďte šťastné a pečujte o sebe! Žijeme jen jednou, tak ať to stojí za to! A kdybyste si někdy náhodou přišly ošklivé, neváhejte se domluvit s Andrejkou na focení. Ona vám ukáže, že každá žena může být krásná a při každém pohledu na fotografii si to připomenete.

Jak sis užila focení?

Na 100 %. Ze začátku jsem se ostýchala. Fotím se velmi nerada, a jen když je to nezbytně nutné. Ale Andrejka mi ukázala, že to může být i sranda a že neexistuje jen jedna póza - nehýbejte se, nedýchejte, mírný úsměv - cvak, a je hotovo. S Andrejkou se naopak musíte hýbat, mít vítr ve vlasech, jiskru v očích, pracovat s tělem, být dynamická... Byla to dřina. I přesto všechno ale vřele doporučuju každé ženě (i muži, pokud sem na blog zavítá), aby focení s Andrejkou zkusila, protože to stojí za to. A nebojte se ani darovat poukaz svým blízkým, rozhodně nebude nikdo ze zúčastněných litovat :-)