Petra Mejsnarová

26.10.2020

S Petrou jsme fotily na střeše a na dvoře Zemědělského muzea a v úžasné kavárně u Alchymisty. Na své práci miluji také to, že se pokaždé podívám na jiná krásná místa. Myslím, že jsem si s Petrou obě její foto den užily :)     

Vaše Andrea

Kdo je Petra Mejsnarová?

Jsem úplně obyčejná ženská. Převážnou většinu života máma na plný úvazek. A nebylo to nic jednoduchého zvládat rodinu se čtyřmi dětmi, které byly vždycky pro mě vším a vždy na prvním místě. A že mě život nešetřil. Ale pochopila jsem, že v určitém věku je potřeba dětem umožnit jít si vlastní cestou. Odcházely postupně a najednou zůstalo prázdné místo, které bylo třeba nějak zaplnit. Zároveň jsem řešila situaci, kdy jsem měla potřebu přestat žít s lidmi, pro které jsem vůbec nic neznamenala. Proto jsem vykročila doslova s prázdnýma rukama z malé vesnice do velkého světa a začala žít mezi lidmi, pro které jsem byla a dodnes jsem důležitou součástí jejich života. A tohle rozhodnutí jsem udělala v době, kdy jsem měla za sebou půl století života.

Kde a v čem hledám štěstí?

Já štěstí nehledám, to si mě hledá samo.

Ale přece jenom je pro mě štěstím, když nemusím do lékárny, protože mě nic nebolí, nemusím do obchodu, protože nic nepotřebuji a ráda ve vracím tam, kde vždy najdu skvělé lidi, se kterými mi je dobře.

Velkým štěstím je, že dělám práci, která mě baví. Vymýšlím a realizuji kulturní a vzdělávací akce pro lidi všech věkových skupin a velkou odměnou mi je radost a nadšení účastníků těchto akcí. Nic víc nepohladí po duši než rozzářené oči dětí, kterým jste věnovala hodinu, dvě svého pracovního času a podělila se s nimi zábavnou formou o pár informací, které jim škola nenabízí. A když mi děti z mateřské školky pošlou kupu obrázků, které namalovaly jenom pro mě, tak už nepotřebuji nic víc.

Dalším štěstím v životě, které si mě taky dost zajímavou cestou našlo samo, bylo setkání se společností Mary Kay. Kosmetika, která do té doby byla pro mě téměř neznámé slovo, mi vplula do života a úplně mi ho obrátila vzhůru nohama. A to v této chvíli nemluvím o produktech, které jsou samy o sobě úžasné a skvělé, ale o společenství žen, které jsem měla tu čest poznat a jehož součástí jsem se velice rychle stala.

Takže vlastně když shrnu svoje štěstí, tak je to pořád o lidech, kterými se obklopuji. A čím pozitivnější jsem já, tím více nádherných lidí potkávám. Můj pocit štěstí mění spoustu věcí, mění kvalitu mého života i život druhých jenom tím, že jsem sama sebou, jsem spokojená a šťastná tím, co dělám. I úsměv na mé tváři dokáže opravdu velké věci.

Jaké jsou mé životní hodnoty?

Pochopila jsem, jak se životní hodnoty s přibývajícím věkem mění. Ale pořád mi zůstávají na prvním místě děti, i když mi prchly na druhý konec světa. Ještě že existují sociální sítě 😀. Taky jsem začala upřednostňovat zdravý životní styl, když už můžu pro sebe něco udělat, tak to dělám. A když říkám zdravý životní styl, tak myslím zdravý životní styl komplexně...od stravování po pohyb. Jím zdravě, miluji dlouhé túry po horách, v poslední době jsem začala po svých obdivovat zajímavá zákoutí Prahy, jezdím na kole, plavu....prostě se hýbu a je mi z toho dobře. Miluju saunu, masáže. A v neposlední řadě díky dětem cestování po světě, které se teď trošku zadrhlo, ale určitě na něj také dojde. A protože razím zásadu, že člověk má zkusit všechno, podniknu čas od času i nějaký ten adrenalinový zážitek.

Od základu jsem klidný člověk. A spoustu věcí řeším intuitivně, pro hodně lidí nepochopitelně, ale u mě tento způsob funguje. Z toho je zřejmé, že je pro mě velmi důležitá pohoda, klid, pochopení, tolerance, pokora, harmonie, nadhled, svoboda, upřímnost, radost, přátelství a láska.

Co je smyslem mého života?

Smysl mého života se odvíjí od mých životních hodnot. Samozřejmě jsou to děti. Dlouho jsem se s nimi snažila držet krok, což mě pochopitelně posunovalo dopředu, protože jsem musela hodně věcí nastudovat. Brzo jsem však pochopila, že ony jsou někde úplně jinde. Ale samovzdělávání mě tak nějak zůstalo, i když úplně v jiné rovině. Mary Kay mě přivedla k seberozvoji. Začala jsem poznávat sama sebe, začala jsem měnit sama sebe a kupodivu se mi začal měnit i okolní svět. V tom nejlepším slova smyslu. A opět se budu opakovat, ale začali se mi do života dostávat lidi, kteří mi můj život začali obohacovat. Naučila jsem se věci, které mě naučily sebeovládání, které mě naplňují, ale také díky nim dokážu pomáhat druhým. Vždycky jsem uměla podat pomocnou ruku, vždycky jsem byla pro své okolí tou holubicí, jak říká jedna moje dobrá kamarádka, to mám dáno z hůry. Ale možnosti vzdělávání, které dává Mary Kay s takovou samozřejmostí mě posunuje výš a výš. A když už se nacházíte v prostředí, kde se vám každý snaží pomoct bez toho, že by za to něco očekával, jak je dnes všude kolem zcela běžné, vám ten smysl života nacházet se zrovna tady, úplně přehodnotí. Společnost Mary Kay mi můj život obohatila a zpestřila, donutila mě i v mém věku se sebou něco dělat a já jsem za to velmi vděčná. Ráda se s každou z vás o tyto radosti podělím, stačí se mi jenom ozvat.

Kde beru energii a jak si ji dobíjím?

Kde beru energii? To je velmi jednoduché. Obklopují mě lidé, kteří mají radost v očích a lásku v srdci. Prostě jsem pouze s těmi lidmi, se kterými mi je dobře. Nestojí mi za to ztrácet čas s někým, s kým mi dobře není. Udělat takové rozhodnutí není vůbec jednoduché, ale věřte, že se vám to tisíckrát vrátí.

Poselství ženám.

Milé dámy, co bych vám měla vzkázat? Snad toto. Buďte vždycky každá jedna z vás sama sebou. Nenechte se manipulovat a manévrovat tam, kam nechcete. A pokud zrovna máte pocit, že se věci nedějí tak, jak byste si představovaly a hledáte viníka této situace, tak vezte, že je důležité začít u sebe. Pokud změníte samy sebe, začnou se dít změny i kolem vás. Začnou se vám do života dostávat úžasní lidé, se kterými vám bude dobře. Bručouny, mračouny, škarohlídy a egoisty pusťte k vodě. Hned se vám bude lépe dýchat. Pokud se od těchto lidí odprostíte, bude pro vás svět hned krásnější a pozitivnější.

Pak vám do života spadne z nebe jako mě třeba tak úžasný človíček, jakým je Andrejka. Od první chvíle s ní jsem měla pocit, že ji znám odjakživa. Den focení s ní byl pro mě pohlazením po duši a nakopnutím k další výzvě, kterou je tento blog.

A pamatujte si, vůbec nezáleží na tom, kolik vám je zrovna let. Začít s čímkoliv pro vás zajímavým můžete v každém věku. A zahoďte předsudky, že něco nejde nebo na to nemáte. Když to zkusíte, uvidíte, že jde všechno.

Přeji vám všem milé krásné dámy hodně správných rozhodnutí a pohodu a klid.